פורום שיקום הפה

להוסיף שאלה
22/12/2017 - 22:27

שיננית בין הטיפולים

אני עם כתר זמני בשן אחת שגם ככה גם לא הכי נוח ואמור להסתדר ובשן אחרת רק מבנה ובין התורים עכשיו יש לי תור לשיננית הפחד שלי שתוכל להזיק או שבגלל ההתעסקות ייצא הכתר הזמני כי גם ככה בעייתי ונפל כמה פעמים עם השיקום זה יסודר אבל יש ביכוי שהטיפול יגרום דוב להוצאת הכתר הזמני ובשן השניה שבמבנה גם יכול חקרות משהוא מהטיפול ואם זה במקרה יקרה תוציא את הכתר האם היא יכולה להחזיר או רק רופא?
שם השואל: נטע
לשאלה זו ישנן 1 תגובות
18/12/2017 - 15:44

צילום ביום הניתוח

אמורה לעבור ניתוח חניכיים ב2 שיניים (הארכות כותרת) . האם בגלל שעד שהוחלט על הניתוח בשל נסיונות ועוד עיכובים בגלל בעיות עברו איזה בין 9 ל 11 חודשים לא זוכרת בדיוק יצטרכו ביום הניתוח לעשות שוב צילום ?
שם השואל: שירה
לשאלה זו ישנן 1 תגובות
15/12/2017 - 22:37

לאחר ניתוח והמשך

רציתי לשאול כמה זמן אחרי ניתוח בחניכיים הארכת כותרת מותר לצחצח את המקום בין אם תפרים רגילים או נספגים או שכדאי אם מוציאים את התפרים אז אז או שאם תפרים נספגים כדאי לחכות כבר לריפוד הכתר הזמני ושאריות התפרים או שזה יותר מדי זמן ופחד שיווצר במקום חיידקים אם לא אצחצח זמן כזה? ושאלה שניה אחרי כמה זמן לאחר הניתוח חוזרים לשיקום נאמר איזה חודשיים בערך אולי קצת יותר והאם סופרים מהניתוח או מריפוד הכתר הזמני?
שם השואל: יערה
לשאלה זו ישנן 1 תגובות
11/12/2017 - 05:14

כאבים במפרק הלסת

שלום, אני בת 21, סובלת מזה 3 שנים בכאבים בשרירי הלסת, חוסר נוחות ואיזון בסגירת השיניים, הייתי אצל כמה וכמה מומחי לסת, כירורגים, אורתודנט ים, כירופרקטים, פיזיותרפיסטים ואף אחד מהם לא עזר לי לפתור את הבעיה. נאמר לי גם כמה וכמה פעמים שאין איך לטפל במפרק לסת למעט טיפולי פיזוטרפיה להפחתת הכאב בשרירים, האם זה נכון? אשמח לעוד פרטים
שם השואל: ליאור
לשאלה זו ישנן 1 תגובות
09/12/2017 - 18:58

לאחר ניתוח חניכיים

רציתי לשאול כמה זמן אחרי ניתוח חניכיים מותר כבר לצחצח כולל המקום של השיניים שעברו את הניתוח , האם רק אחרי התפרים ? ואם במקרה יש תפרים נמסים לא תפרים שהורידו?
שם השואל: נעמה
לשאלה זו ישנן 1 תגובות
08/12/2017 - 20:10

ניקוי שיננית וניתוח

יש לי ניתוח חניכיים בעוד כמה חודשים. ולפני זה 3 שבועות לפני זה יש תור אצל השיננית שנקבע לפני האם זה זמן סביר והאם בגלח שבאמת קרוב לניתוח עשיתי ניקוי אצל השיננית אם יתנו לי וכנראה שכן שטיפות כלורסידין האם הסיכוי לצביעה פחות בגלל הניקוי לפני הניתוח?
שם השואל: איילה
לשאלה זו ישנן 1 תגובות
24/11/2017 - 17:42

פגיעה והסרת כתר

רציתי לשאול באיזה שלב יודעים בוודאות בקשר לניתוח הארכת כותרת אם הכתר הקבוע שליד הניתוח ניאלץ להוריד ולעשות חדש כמו שאמרו לי שסיכויים גדולים בכך וגם שמדובר בשן טוחנת עליונה. האם בשלב הניתוח כבר יודעים או רק לאחר הריפוד של הכתר הזמני ובאופן כללי לא הבנתי בדיוק חמה הכתר לא מתאים מתקצר בעקהות הניתוח אודה על תשובה? ומה הרעיון באולי ולהוריד רק אחרי הניתוח דבר כזה אי אפשר להיות בטוחים רק אחרי שהפרידנט יבצע להיות בטוחים?
שם השואל: רעות
לשאלה זו ישנן 1 תגובות
18/11/2017 - 20:35

ללא כתר זמני

אורה לעבור ניתוח הארכת אבל ייצא מצב שרגיע לניתוח לאחר שהכתר הזמני לא יהיה בפה איזה 3 חודשים. האם במצב כזה מומחה החניכיים שינתח יוכלצלהחזיר את הכתר הזמני? או שניאלץ ושהוא יחליט לחכות עוד שבועיים לאחר מכן עד שהרופאה המשקמת בכל מקרה אמורה לרפד את הכתר הזמני או שתחליט לעשות חדש ?
שם השואל: שירה
לשאלה זו ישנן 0 תגובות
12/11/2017 - 18:49

מבנה וניתוח

בקרוב עוד חודשיים בערך אמורה לעבור ניתוח הארכת כותרת. רציתי לשאול חוץ מזה שהכתר הזמני כל הזמן ונופל ומקווה שיסתדר ונוכל להחזיר אחרי הניתוח. כם המבנה לא נוח לא נופל אבל לא מרגישה שהכי נוח ויציב ורגיל כמו שצריך להיות. האם יכול להיות שגם למבנה המקום קצת גבולי ובגלל זה ההרגשה הזאת והאם אחרי הניתוח הכל יסתדר ואין סיכוי שגם המבנה יפול ? ולניתוח בגלל אי הנוחות לא יצטרכו גם במבנה לעשותצשינויים וזה שלא נוח אומר שיצטרכו להוריד יותר מקצת מחומר של החניכיים והעצם ומדובר בשן טוחנת עליונה האם זה משנה בסוג השן את הכמות שצריך להוריד בניתוח?
שם השואל: נטלי
לשאלה זו ישנן 1 תגובות
11/11/2017 - 17:03

שיננית

רציתי לשאול 5 ימים שיננית לפני טיפול כירוגי לא יכול לעשות נזק בתדירות כל כך קרובה ?
שם השואל: גאיה
לשאלה זו ישנן 1 תגובות
04/11/2017 - 17:46

ניתוח וכתר זמני

אני הולכת לעבור ניתוח הארכת כותרת בגלל בעיה של הכתר להחזיק והכתר הזמני כל הזמן נופל הוחלט עם הרופאה המשקמת ביחד לא נחזיר עד הניתוח ואז מומחה החניכיים אחרי הניתוח יחזיר , השאלה האם בעקבות שאין כתר זה יכול לעשות נזק / בעייה יותר גדולה גם לשן הסמוכה . מדובר בשן טוחנת עליונה , ויש מצב בעקבות זאת גם שהמומחה לא יחזיר ונחכה כבר רק לריפוד לאחר הניתוח כי להחזיר אני לא מתכוונת זה גם נופל וגם מציק ונחכה לניתוח ואוכלת יותר בצד שני וגם שאוכלת דברים עדינים ורכים משתלת.
שם השואל: ספיר
לשאלה זו ישנן 3 תגובות
03/11/2017 - 03:51

הארכת כותרת וכתר ליד

הולכת לעבור הארכת כותרת לאחר נסיונית רבים ושונים כדי להמנע מזה. עכשיו בשן ליד הארכת הכותרת יש כתר קבוע ונאמר לי שבגלל הניתויח סיכי רב שתתקשר / ייפגע הכתר בגלל שבניתוח פוגעים גם בשן ליד רציתי לשאול זה הגיוני וסיכויי גדול שיקרה ואם כן למה ניתוח כזה פוגע גם בשן שליד גם ובניצוח עצמו יש הורדה של מה בדיוק והאם בשן טוחנת שמורכבת יותר במספר השורשים זה מסובך יותר מדובר בטוחנת עליונה.
שם השואל: שירה
לשאלה זו ישנן 1 תגובות
01/11/2017 - 20:27

טיפול שיננית לאחר ניתוח

אני אמורה לקבוע ניתוח הארכת כותרת אבל הבעיה שמתי שכנראה קובעים זה יוצא שבוע בערך לפני שיננית האם אפשר יהיה לעשות את הניקוי אצל השיננית אונשזה ממש לא טוב. במיוחד שאולי עהיו עוד תפרים.
שם השואל: שרית
לשאלה זו ישנן 2 תגובות
30/10/2017 - 18:42

העיית כתר זמני

נופל כל הזמן מחזירים ועכשיו פעם אחרונה ניסו איזה תזוזה קטנה של השן לראות אם זה עוזר ונראה שלא שוב נפל ולפני הנפילה לחץ ותנועות עשיתי של לעיסה כאילו את הכתר ולחץ ואחרי שנפל שוב משום מה הוטב. מה הבעיה שזה קורה ובגלל שניסו באמת הפתרון זה רק הארכת כותרת והבעיה שאם זה הפתרון התורים אצל המומחה גדולים יש טעם יהיה להחזיר את הכתר במצב הנל עד שיהיה מקום בניתוח הזה ?
שם השואל: תמר
לשאלה זו ישנן 2 תגובות
30/10/2017 - 18:19

ריפוד כתר זמני

רציתי לשאול האם קורה משהוא אם מרפדים כתר זמני אחרי ניתוח הארכת כותרת אחרי 10 ימים במקום שבועיים?
שם השואל: גאיה
לשאלה זו ישנן 1 תגובות
22/10/2017 - 20:27

הארכת כותרת

רציתי לשאול אם יעשו לי הארכת כותרת , ולצורך ההארכת כותרת צריך להוריד כתר ליד השן לצורך הניתוח ולעשות כתר זמני , האם זה אומר שאחרי הניתוח צריך לעשות ריפוד ל-2 השיניים שיש כתר זמני שהם אחת ליד השניה?
שם השואל: רוית
לשאלה זו ישנן 1 תגובות
18/10/2017 - 13:20

בעיות בכתר

יש לי כל מיני בעיות בכתר שלא מחזיק עדיין תוהים לגבי וגם אני איבדתי כח ובדילמה מה לעשות . שאלו אותי אולי כדאי ללכת ליועץ שיקומי . מה ההבדל בין רופא שיקומי ליועץ שיקומי והאם יכול לראות משהוא שהרופא המשקם לא רואה?
שם השואל: ספיר
לשאלה זו ישנן 1 תגובות
14/10/2017 - 11:38

שן בינה

הייתה לי שן בינה ועקרו לי ולידה כתר זמני בשן לטיפול לפני העקירה היו לי אדמומיות בן הכתר הזמני ונפילות של הכתר הזמני ומאז העקירה מספר הנפילות פחת בהרבה אומנם יש אי נוחות כי זה כתר זמני אבל האם דלקות חניכיים ואדמומיות שקשורות לשן בינה כל זה השפיע על הנפילות של כתר זמני בשן שליד הכתר הזמני כי היה נופל בתדירות גבוהה וזה הפסיק פה ושם נופל אבל ממש מעט .
שם השואל: ליאת
לשאלה זו ישנן 1 תגובות
13/10/2017 - 17:05

כתרים בודדים או מחוברים

רציתי לשאול מה טוב יותר או לא כלומר מה כדאי 2 כתרים מחוברים או בודדים ?והאם במקרה שיש בעיה צריך להוריד ולעשות מחדש את שניהם והאם עשיית כתרים מחוברים זה אפשרי 2 , או רק גשר שאז פוגעים בשן אחת? והאם משנה עדיפות באיזה סוג שן , אצלי מדובר על 2 טוחנות עליונות.
שם השואל: שירה
לשאלה זו ישנן 1 תגובות
12/10/2017 - 09:11

דילמה בקשר לצורך בניתוח

רציתי לשאול אם צריכה הארכת כותרת ושן צמודה לה יש כתר קבוע גדול (שן טוחנת) נאמר לי שהרבה מקרים צריך להוריד את הכתר כדי שניתן יהיה לעשות את הניתוח בקלות האם באמת יש הרבה מקרים כאלה? ושאלה שנייה אם באמת יעשו את זה יורידו את הכתר יצטרכו הכל מחדש כולל טיפול שורש , מבנה , כתר זמני וכתר קבוע . ואם עושים משהו האם ל-2 כתרים צמודים יש משהוא חדש גשר על 2 , או גשר זה רק על שלושה ביחד? וזה שהכתר הזמני נופל בתדירות גבוהה מצביע על הצורך בהארכת כותרת למרות שבצילום ואחרי סיום הכתר הזמני לא ראו חד משמעי ,. וגם העובדה שחוזרים על המדידות , שהצלחתי במדידה גם לשבור את הכתר החרסינה, יש מצב כזה שלא בטוחים וזה מצב גבולי ומנסי ללא ניתוח?
שם השואל: רעות
לשאלה זו ישנן 1 תגובות
הקמת אתרים: SEO-Media | עיצוב אתרים: סטודיו בהיר | שיווק באינטרנט: Wisy